GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Servisdelar 7277406
*
nr 727 7406
Servisdelar
28-del, vinranka, Gefle
Kondition: nagg
Utrop:
700 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 november 2011
kl 18:06:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 16:41:48
1
300 kr
26/11 17:42:09
2
500 kr
28/11 17:58:14
3
400 kr
28/11 17:59:01
3
500 kr
28/11 17:59:44
3
550 kr
28/11 18:01:04
4
600 kr
28/11 18:01:22
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrikar servisdelar svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
8281 Glasservisdelar
5+ 8+ 9. Höjd: 9-11,5
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53
-
8295 Servisdelar
18 delar
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:30
-
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:59
-
8302 Te-/kaffeservi..
35 delar, Rosa
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:17
*
Servisdelar
Kondition: nagg
nr 727 7406
Servisdelar
28-del, vinranka, Gefle
Kondition: nagg
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 650 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 november 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/11 16:41:48 | 1 | 300 kr |
| 26/11 17:42:09 | 2 | 500 kr |
| 28/11 17:58:14 | 3 | 400 kr |
| 28/11 17:59:01 | 3 | 500 kr |
| 28/11 17:59:44 | 3 | 550 kr |
| 28/11 18:01:04 | 4 | 600 kr |
| 28/11 18:01:22 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrikar servisdelar svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
8281 Glasservisdelar
5+ 8+ 9. Höjd: 9-11,5
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53 -
8295 Servisdelar
18 delar
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:30 -
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:59
-
8302 Te-/kaffeservi..
35 delar, Rosa
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:17



